Autamme sinua järjestämään erikokoiset ja -tyyppiset yritystilaisuudet
Saat meiltä kokonaisvaltaista tapahtumapalvelua, pelkkää teknistä tuotantoa tai yksittäisiä rakenteita – laadukkaat ja yksilölliset tuotteemme auttavat asiakkaitamme erottumaan!
Kokouksiin ja yritystilaisuuksiin voidaan rakentaa pienelläkin investoinnilla näyttäviä ratkaisuita: esimerkiksi vuosikokousten laadukkaat brändätyt ilmoittautumistiskit, puhujakorokkeet ja äänestyslaatikot luovat yritystapahtumaan yhtenäistä, tyylikästä ilmettä. Aina ei tarvitse lähteä omista toimitiloista minnekään, sillä esiintymislavat valoineen ja matot sekä taustaseinät saavat loihdittua uutta ilmettä tilaisuuksiin.

Projektit
Asiakastarinat
Heymo by Sokos hotels
Sokos Hotelsin uusi hotellityyppi Heymo toimi UNation 23 – festivaalin yhteistyökumppanina kesäkuussa 23. Fair Factoryä pyydettiin suunnittelemaan ja toteuttamaan tapahtumaan ”Heymo festarilounge”, joka toimisi festarivieraiden ”levähdyspaikkana” eli siinä voisi istahtaa. Lisäksi toivottiin, että piste olisi kuvauksellinen ja someystävällinen.
Skoda
Skoda (Helkama-Auto) järjestää yritystapahtumia vuosittain. Loppuvuoteen asettuva tapahtuma on jo vuosia toteutettu Hilton Airportin tiloissa lentokentällä, ja Fair Factory on saanut olla luomassa tapahtuman ilmeen ja räjähtävän alkushown. Viimeisimpään tapahtumaan suunnittelijamme loivat ilmeen ja lavatoteutuksen lisäksi kahden jättinäytön pinnoille animaatiot tukemaan esityksiä ja siirtymiä.
Asiakkaamme kertovat
Olemme tyytyväisinä käyttäneet jo vuosia Fair Factorya meidän messuosastomme suunnittelijana sekä rakentajana.
He myös toteuttivat Skaalan ensimmäisen Show Roomin ja jatkoa seuraa…
Antti Hautapakka, Myynti- ja Markkinointijohtaja, Skaala IFN Oy
Olemme Nooassa äärettömän kiitollisia että hoiditte meidän tilamuutosprojektin. Palvelitte meitä nopeasti, ratkaisukeskeisesti, tehokkaasti ja asiantuntevasti. Uusien tilojen suunnittelu ja toteutus oli kanssanne myös äärettömän hauskaa! Olemme jopa vähän epäuskoisia kun homma valmistui korkealla laadulla ja etuajassa.”
Reetta Tuomala, Nooa Säästöpankki
Kaunis kiitos, että olette aina valmiita jakamaan teidän ammattitaitoa, osaamista ja ajatuksia! Paljon on yhdessä töitä tehty ja arvostamme suuresti sitä, että aina löytyy ratkaisut sekä uusia luovia ideoita toteutettavaksi!
Kati Rigopoulos, Sokos Hotels
Tutustu muihin referensseihin
Me tiedämme, miten tuotteesi erottuu ja myy. Teemme niin yksittäisiä tuotetelineitä, hyllyjä, shop-in-shopeja kuin kokonaisia myymäläsisustuksiakin, ja hoidamme luonnollisesti kaiken suunnittelusta asennukseen.